Strona główna Aktualności Znamy zwycięzców konkursu I edycji World of Alloc. Design Awards 2020

Znamy zwycięzców konkursu I edycji World of Alloc. Design Awards 2020

Harmonia, przyjazne kolory i kompozycja podkreślająca walory podłogi – te cechy wnętrz docenili jurorzy konkursu World of Alloc. Wybór trzech najlepszych projektów nie był łatwy – do konkursu zgłoszonych zostało 186 prac. Na podium stanęli Anna Fryt, Marta Mocek i Paweł Przychoda. Do laureatów trafią nagrody finansowe o łącznej wartości 17.000 zł, a prace będą promowane w najnowszym trendbooku marki Alloc.

W skład jury, oprócz Zbigniewa Sierzputowskiego, prezesa Nobless Polska oraz Pawła Gajewskiego, przedstawiciela firmy BerryAlloc, weszły ekspertki w dziedzinie architektury wnętrz i wzornictwa oraz światowego designu. W komisji zasiadły: Magdalena Gyurkovich z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Magda Pawluk z redakcji Living Room i Decoration&Design oraz Katarzyna Księżopolska z redakcji Magazif.

Nagrodzone projekty

I miejsce:

Anna Fryt – projekt salonu z podłogą Rodeo Drive, kolekcja Grand Avenue.

Jak podkreślają jurorzy, projekt wyróżnia się ponadczasową harmonią, przestrzenią i przyjazną kolorystyką – Świetny pomysł na część wypoczynkową. Ta powierzchnia zaprasza, aby w niej zamieszkać – podsumował Zbigniew Sierzputowski, prezes Nobless Polska, generalnego dystrybutora marki Alloc.

Jak dodaje Magdalena Gyurkovich z Wydziału Architektury Politechniki PoznańskiejOdważne szerokie ujęcia pozwalają prześledzić jak podłoga przenika z salonu do kolejnych pomieszczeń. Posadzka nie jest detalem, a decyzją nadającą charakter przestrzeni.

II miejsce:

Marta Mocek – projekt salonu z podłogą Penny Lane, kolekcja Grand Avenue.

Uwagę jurorów zwróciła spójna, dopracowana kompozycja projektu, „oaza spokoju”, która wprowadza do wnętrza ład i harmonię. Autorka skłoniła się w stronę minimalizmu, w którym podłoga stanowi dopełnienie dyskretnej całości. Zastosowane materiały i kolorystyka znakomicie „podbijają” kolor podłogi. Projekt to dowód na to, że jasne wnętrze nie musi być banalne a minimalizm i ascetyzm przestrzeni uzupełniony niestandardowymi formami nigdy się nie znudzi i nadal może zachwycać. – podsumowała Katarzyna Księżopolska z redakcji Magazif. Wtóruje temu Magdalena Gyurkovich z Wydziału Architektury Politechniki PoznańskiejWnętrze zostało zaprezentowane w dobrze zakomponowanych ujęciach. Nowoczesna stylistyka salonu emanuje harmonią i wyważeniem. Pomimo minimalistycznego podejścia, wnętrze ma przyjazną atmosferę, a posadzka jest integralnym elementem pomysłu autorki.

III miejsce:

Paweł Przychoda – projekt obiektu komercyjnego z podłogą Coctails & Dreams, kolekcja Original.

Przestrzeń jest zaprojektowana w stylu boho gdzie elementy wyposażenia, meble, oświetlenie, natura za oknem i rośliny w środku, materiały takie jak surowy beton, naturalne surowe faktury ścian, naturalna tkanina współgrają z podłogą Alloc, która realnie a zarazem fantastycznie buduje to wnętrze a przy okazji nazwa kolekcji Coctail&Dream nie wydaje się przypadkowa – opisał swój projekt autor.

Nagrody

Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio:

I miejsce – 10.000 zł

II miejsce – 5.000 zł

III miejsce – 2.000 zł

Nagrodą specjalną jest obecność pracy w Trendbook`u on-line marki Alloc.

Laureaci konkursu zaprezentowali nieszablonowe rozwiązania z wykorzystaniem podłóg marki Alloc oraz zgodność z obowiązującymi trendami. Stworzyli nietuzinkowe kreacje przestrzeni, emanujące harmonią, elegancją i wyszukanym stylem, gdzie żaden element nie jest tu przypadkowy. To zadecydowało o zajęciu miejsc na podium – podsumował 1.edycję konkursu Paweł Gajewski z firmy Berry Alloc.

Organizatorem konkursu World of Alloc. Design Awards 2020 był Nobless Polska, generalny dystrybutor marki Alloc.

Gdzie kupić?

Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy znajduje się najbliższy salon, w którym zakupisz panele laminowane Alloc.

Więcej